DomBlachy trapezowe i ich zastosowanie

Blachy trapezowe i ich zastosowanie

W branży budowlanej znalezienie dobrego fachowca i wybranie najlepszych materiałów wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo i komfort w trakcie użytkowania budynku. To, z czego budynek zostanie zbudowany, jest równie ważne, co wybrany rodzaj pokrycia dachowego. Kiedy warto sięgać po blachy trapezowe i gdzie najlepiej się sprawdzają?

Co to jest blacha trapezowa i do czego się ją wykorzystuje?

Blachy trapezowe to produkowane ze stali elementy, które następnie są powlekane różnymi materiałami wzmacniającymi ich strukturę i zapewniającymi  przydatne właściwości. Blacha chroni budynek przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych, a także wilgocią i niską temperaturą.

Blachy trapezowe to popularny wybór wśród inwestorów dzięki jej konkurencyjnym cenom i nieskomplikowanej instalacji. Montuje się je na płaskich dachach o dość niskim spadku, a także we wszystkich prostych konstrukcjach, takich jak na przykład magazyny, czy metalowe wiaty. Blachę trapezową można też wykorzystywać w pokryciach budynków mieszkalnych, bo są wytrzymałym tworzywem, z którego można stworzyć ściany i elewacje. Blachy trapezowe w Elblągu wykorzystuje się także przy budowlach handlowych i usługowych.

Do czego jeszcze wykorzystuje się blachę trapezową?

Blachy trapezowe to bardzo uniwersalny materiał, który można umieszczać zarówno na dachach budynków, jak i na ścianach. Są w miarę lekkie, ale jednocześnie wytrzymałe, więc mogą pełnić funkcje samonośnych materiałów konstrukcyjnych. Wykorzystuje się je także jako wykończenie elewacji i do tworzenia wielowarstwowego typu zadaszeń.

Dzięki swojej wytrzymałości sprawdzają się przy obiektach handlowych, przemysłowych, zakładach produkcyjnych, a także przy centrach logistycznych. W wielu przypadkach stosuje się je częściej niż dachówki cementowe w Elblągu.

Co jeszcze warto wiedzieć o blachach trapezowych?

Blachy cynkowe mogą być powleczone powłoką cynkową i alucynkową, które gwarantują odporność na wilgoć, korozję, a także działanie różnych kwasów.

 

Zobacz także

Popularne

Najnowsze artykuły