BudownictwoDevelia zakończyła I etap Osiedla Latarników przed terminem

Develia zakończyła I etap Osiedla Latarników przed terminem

Do budynków I etapu Osiedla Latarników na gdańskiej Letnicy wkrótce wprowadzą się pierwsi mieszkańcy. Deweloper inwestycji, firma Develia, otrzymała właśnie pozwolenie na użytkowanie premierowej fazy projektu i rozpoczęto przekazywanie lokali właścicielom.

W ramach I etapu Osiedla Latarników przy ul. Letnickiej powstały dwa 7-piętrowe budynki, w których znajduje się 131 lokali o metrażach od 34 do 109 m kw. Do wszystkich mieszkań przypisane są balkony i tarasy. W najniższych kondygnacjach deweloper przewidział powierzchnie komercyjne przeznaczone na sklepy i punkty usługowe. Do dyspozycji mieszkańców jest również podziemna hala garażowa z pomieszczeniami na jednoślady i duża, ponadstandardowa liczba naziemnych miejsc parkingowych. Przestrzeń zewnętrzna osiedla została wypełniona zielenią i elementami małej architektury. W ramach inwestycji powstanie także atrakcyjny plac zabaw dla najmłodszych.

Warto podkreślić, że Develia wyprzedziła harmonogram prac i ukończyła I etap Osiedla Latarników wcześniej niż planowała – pierwotnie przekazywanie kluczy mieszkańcom przewidziane było na marzec 2022 roku.

Wszystkie mieszkania w I etapie zostały już sprzedane

Obecnie trwa budowa II fazy Osiedla Latarników, w ramach której powstanie  214 lokali, w tym 4 usługowe. Ceny zaczynają się już 9 899 zł za metr kwadratowy. W planach jest również III etap inwestycji obejmujący 158 mieszkań.

– Osiedle Latarników od samego początku cieszyło się dużą popularnością wśród klientów. Oprócz wysokiego standardu i szerokiej palety funkcjonalnych rozkładów mieszkań, niewątpliwym magnesem jest lokalizacja projektu blisko bałtyckiej plaży oraz inwestycje w ramach gruntownej rewitalizacji Letnicy, jakie w ostatnich latach realizuje miasto Gdańsk. Nie bez znaczenia na pewno były też ceny, bardzo konkurencyjne względem innych projektów powstających w pasie nadmorskim. Cieszymy się z oddania I etapu przed terminem – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.

Dużą zaletą Osiedla Latarników jest jego lokalizacja na gdańskiej Letnicy, jednej z najdynamiczniej rozwijających się dzielnic całego Trójmiasta. Do Parku Brzeźnieńskiego im. J.J. Haffnera i najbliższego wejścia na plażę jest w linii prostej zaledwie około 900 metrów. W odległości 1,5 km znajduje się stadion piłkarski Polsat Plus Arena oraz kompleks wystawienniczo-kongresowy AmberExpo, co pozwoli mieszkańcom uczestniczyć w wielu imprezach, wydarzeniach kulturalnych i sportowych. W dzielnicy planowany jest szereg inwestycji, w tym m.in. budowa Nautilus Gdańsk czyli nowoczesnego obiektu edukacyjno-rozrywkowego z multimedialnym oceanarium, gastronomią, usługami oraz centrum medycznym i spa.

Dzięki gruntownej przebudowie całego układu komunikacyjnego Letnicy na Euro 2012, okolica ta jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum Gdańska. Bliskość ważnych arterii drogowych – Drogi Zielonej oraz Tunelu pod Martwą Wisłą gwarantuje szybki dojazd do głównych tras S6, S7 oraz Autostrady A1. Korzystając z komunikacji miejskiej, sprawnie dostaniemy się z osiedla do innych dzielnic miasta, dworca głównego PKP oraz dworca głównego PKS.

Osiedle Latarników to nie jedyna inwestycja Develii w Gdańsku. W sprzedaży wciąż znajdują się: Baltea Apartments na Przymorzu, Via Flora na Chełmie, Marinus w Brzeźnie, Szmaragdowy Park na Łostowicach oraz Przy Alejach na Zaspie.

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce. W ciągu 15 lat działalności firma zrealizowała 36 osiedli, składających się w sumie ze 102 etapów inwestycyjnych – to blisko 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 750 tys. metrów kwadratowych. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów deweloper dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Zobacz także

Popularne

Najnowsze artykuły