BudownictwoDrzwi przesuwne - w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?

Drzwi przesuwne – w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?

Tradycyjne drzwi przesuwane od wielu lat kojarzyły się nam jedynie z wyjściem na taras i balkon. Coraz popularniejsze stało się jednak używanie ich do wydzielania stref w pomieszczeniach. W jakich sprawdzą się szczególnie? Podpowiadamy.

Drzwi przesuwane – rodzaje

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje drzwi przesuwanych. Należą do nich między innymi systemy naścienne oraz systemy drzwi chowanych w kasetach. Co więcej, możemy podzielić je również ze względu na materiał wykonania. Należą do nich między innymi drzwi przesuwane drewniane, szklane, metalowe. Jeśli interesują nas drzwi aluminiowe w Mińsku Mazowieckim, to nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem takich, które będą spełniały nasze potrzeby i preferencje.

Wszystkie te warianty dostępne są w różnych kolorach oraz wykończeniach. To znacznie ułatwia sprawę, zwłaszcza wtedy, gdy mamy swoją własną wizję aranżacji domu. Niezależnie od tego, czy nasze mieszkanie stworzone jest na wzór tradycyjny, loft, czy glamour.

Drzwi przesuwane – do jakich pomieszczeń?

Decydując się na drzwi przesuwane, w pierwszej kolejności miejmy świadomość tego, że do ich montażu potrzebna jest cała ściana, tak aby skrzydło mogło swobodnie się po niej poruszać. Ten rodzaj drzwi zajmuje mało miejsca, a więc zgodnie z preferencjami możemy umieścić je tam, gdzie jesteśmy w stanie wygospodarować odpowiednią ilość przestrzeni.

Coraz więcej osób decyduje się na umieszczenie tych drzwi pomiędzy kuchnią, a spiżarnią. Jest to idealnie rozwiązanie, zwłaszcza wtedy gdy musimy zmieścić i upakować dużo rzeczy. Drzwi przesuwane pozwolą nam na zaaranżowanie przestrzeni w taki sposób, w jaki sobie tego życzymy. Są one także świetnym rozwiązaniem w przypadku mniejszych łazienek. Otwierane drzwi mogłyby wykluczyć obecność szafek, które w każdym pomieszczeniu są sprawą pierwszorzędną.

Drzwi przesuwane są idealnym wyborem w przypadku przestrzeni, które chcemy rozświetlić i skorzystać z dziennego światła, np. salon.

Zobacz także

Popularne

Najnowsze artykuły