WnętrzaModne fiolety w aranżacji wnętrz

Modne fiolety w aranżacji wnętrz

Fiolet przez lata ustępował miejsca kojącym barwom natury, minimalistycznej bieli czy szarościom, stanowiąc w aranżacji wnętrz ewentualnie drobny akcent. Teraz jednak dumnie wraca na salony jako symbol zmieniającego się otoczenia, zachęcając do pozytywnego spojrzenia na świat.  

Kiedyś zawłaszczony przez monarchów i utożsamiany głównie z władzą i luksusem, dziś fiolet równie godnie prezentuje się w domowym wystroju. Kontrastowe zestawienie jego pastelowej tonacji z kilkoma żywymi barwami zapewni zaskakujący, odważny efekt. Dyskretny charakter delikatnego fioletu będzie tonować moc wyrazistych kolorów, tworząc dla nich szczególnie wdzięczne tło. Za sprawą liliowego odcienia niepasujące do siebie na pierwszy rzut oka barwy pozwolą wykreować intrygujący misz-masz, któremu nie oprze się żaden miłośnik dobrego stylu.

Lawendowe wnętrze

Fiolet z nieskrywaną śmiałością coraz częściej wkracza do domowych pomieszczeń i czaruje rozmarzoną delikatnością. Monochromatyczna kompozycja w pastelowym odcieniu J426 Lilac świetnie sprawdzi się na przykład w sypialni, gdzie stworzy niezwykle urokliwy, zaciszny zakątek. Do subtelnej tonacji ścian z łatwością można dopasować kolorystycznie także drewniane elementy dekoracyjne, malując je emalią Tikkurila Everal Aqua w tym samym odcieniu, co pozwoli zachować spójną estetykę i harmonię we wnętrzu. W wystrój z wdziękiem wtopi się też lawendowa pościel, która dopełni klimatyczną aranżację.

Możliwości zastosowania fioletu w aranżacji jest wiele, ale jednym z najbardziej trafionych rozwiązań jest wykorzystanie go w pokoju dziecka. Delikatny kolor X342 Hyacinth farby Tikkurila Optiva Matt 5 ukształtuje pogodne wnętrze, wręcz stworzone do kreatywnej, dziecięcej zabawy. Dopełnieniem kolorystycznym i funkcjonalnym będzie namalowana przy użyciu Tikkurila Liitu ścienna seledynowa tablica, po której można pisać kredą i słodki pokój marzeń gotowy.

Zobacz także

Popularne

Najnowsze artykuły