DomPlatner biżuteria do wnętrz od marki Knoll

Platner biżuteria do wnętrz od marki Knoll

Amerykanin Warren Platner zaprojektował meble dla marki Knoll w 1966 roku poniekąd na przekór wybuchowi zainteresowania modernizmem z jego prostymi liniami i czystą geometryczną formą. Mówiąc słowami Platnera – Czułem, że jest miejsce na rodzaj dekoracyjnego, delikatnego i pełnego wdzięku projektu, nawiązującego do historycznego stylu Ludwika XV.

Na kolekcję składają się stoły, stoliki, krzesła i fotel, które wyróżnia przede wszystkim podstawa, wykonana z niklowanych, stalowych prętów. – Proste linie i czysta geometryczna forma kolekcji są nawiązaniem do modernizmu, ale już dekoracyjne jej ujęcie to fantazja wybitnego projektanta. Takiego niezwykłego wyrazu nadają meblom misterne podstawy przypominające błyszczące snopy pszenicy – mówią architektki Karina Snuszka i Dorota Kuć z pracowni MoodWorks. Podstawa ta powstaje w wyniku łączenia ze sobą setek zakrzywionych stalowych prętów mocowanych do okrągłych ram, co wymaga tysiąca spawów.

W kolekcji znajdziemy stół jadalniany oraz stoliki kawowe z blatami wykonanymi z jasnego lub przyciemnianego hartowanego szkła czy też marmuru.

Pasują do nich dwa rodzaje krzeseł, stołek oraz obszerny fotel z tapicerowanymi miękko siedziskami

Wszystkie meble mają podstawy wykonane w tej samej technologii w wykończeniu z polerowanego niklu lub malowane na metaliczny brąz. Natomiast wielbicieli wyrafinowanej elegancji zachwyci wykończenie w 18 karatowym złocie, wprowadzone z okazji 50-lecia kolekcji.

Niezależnie od wersji meble mają niezwykle ozdobny, wręcz biżuteryjny charakter, trafiający w potrzeby współczesnego estety. Opierają się upływowi czasu i pasują zarówno do stylu nowoczesnego, glamour czy vintage, ale również do wnętrz klasycznych i minimalistycznych. Markę Knoll znajdziemy w showroomie MOOD. www.mood-design.pl

Zobacz także

Popularne

Najnowsze artykuły