Serwis klimatyzacji – jak często powinien być wykonywany?

Serwis klimatyzacji – jak często powinien być wykonywany?

Klimatyzatory to urządzenia, które są coraz częściej wybierane przez właścicieli domów, biur czy punktów usługowych. Nowoczesna klimatyzacja nie tylko chłodzi pomieszczenie, ale również pozwala na jej ogrzewanie i oczyszczanie powietrza. Jednak, aby klimatyzacja działała jak należy, powinno się zadbać o jej regularny serwis.

Dlaczego należy czyścic klimatyzację?

Klimatyzacja, która jest odpowiednio podłączona nie wymaga obsługi. Jednak należy pamiętać, że jej prawidłowe działanie zależy od regularnego czyszczenia. Serwis klimatyzacji w Białej Podlaskiej powinien być regularnie wykonywany. Chłodzenie za pomocą klimatyzacji jest związane z wytwarzaniem wilgoci. Jej nadmiar jest szkodliwy dla mieszkańców oraz dla samego budynku. Odpowiednie i regularne czyszczenie klimatyzatora zapobiega nadmiarowi wilgoci, a tym samym rozwojowi szkodliwych mikroorganizmów. Źle czyszczona klimatyzacja to także zanieczyszczone powietrze w domu. Nie czyszcząc klimatyzatora, oddychamy brudnym i zanieczyszczonym powietrzem złej jakości.  Ponadto, zanieczyszczenia gromadzące się wewnątrz urządzenia sprawiają, że spada jego wydajność i rosną koszty eksploatacyjne. Klimatyzator nie tylko głośniej pracuje, ale też wydziela nieprzyjemny zapach i pobiera więcej energii elektrycznej.

Jak często czyścić klimatyzację domową?

Każde urządzenie, które montujemy w domu, które ma nam ułatwić funkcjonowanie i generować oszczędności, powinno być regularnie serwisowane. Instalacja paneli fotowoltaicznych w Białej Podlaskiej to nie tylko samo zamontowanie i korzystanie z fotowoltaiki, ale również konieczność regularnych przeglądów. Nie inaczej jest z klimatyzacją. Serwis klimatyzatorów najlepiej jest przeprowadzać dwa razy w roku. Najlepiej to robić na przełomie września i października oraz marca i kwietnia. Serwisant sprawdzi wówczas stan filtrów, parownika, sterowników, połączeń układów czy przewodów instalacji. Co więcej, regularne serwisowanie, pozwoli na wychwycenie ewentualnych usterek i szybkie ich usunięcie. Filtry klimatyzatora dobrze jest czyścić średnio co trzy miesiące. 

Zobacz także

Popularne

Najnowsze artykuły