Wnętrza5 udogodnień do domu, które musisz mieć!

5 udogodnień do domu, które musisz mieć!

Szukasz ciekawych pomysłów na dodanie udogodnień w swoim domu bądź mieszkaniu? Rozglądasz się za inspiracją na ciekawe life haki i urozmaicenia w swoim otoczeniu? A może zastanawiasz się, które gadżety do domu mogą być naprawdę przydatne, a które tylko zajmują w nim miejsce? Sprawdź, jakie udogodnienia w domu warto mieć, które z nich naprawdę ułatwiają życie, a które to tylko marnotrawstwo pieniędzy i przestrzeni!

Wykorzystaj każdą przestrzeń — praktyczne organizatory!

Nawet w największych domach i pokojach, konieczne jest posiadanie miejsc na przechowywanie różnych rzeczy. Czy to dodatkowa pościel, koce, czy ubrania na zimę, trzeba je schować w bezpiecznym miejscu, które nie będzie zagracało nam codziennej przestrzeni. Poznaj 5 udogodnień w domu, które musisz mieć. Warto zainwestować w ciekawe organizatory i sprytnie je chować w pomieszczeniu, zamiast zapełniać szafy rzeczami, których na co dzień i tak nie potrzebujemy. Organizatory można schować na szafie, pod łóżkiem, do wnętrza kanapy lub do garażu. Taki organizer ułatwia przechowywanie nawet dużych objętościowo produktów, zmniejszając ich masę oraz chroniąc te rzeczy przed kurzem i wilgocią. Kolejnym sprytnym organizerem są produkty, które z pozoru nie wyglądają na miejsca do przechowywania rzeczy. Do nich zaliczają się stoliki, do których można coś schować, czy pufy wielofunkcyjne.

Suszarka na naczynia — schowana w szafce nad zlewem

Kolejnym praktycznym udogodnieniem, jest zaprojektowanie suszarki na naczynia nad zlewem w kuchni. Można to zaplanować już na etapie projektowania kuchni lub przerobić posiadaną szafkę. Nawet kiedy w kuchni znajduje się zmywarka, to ogromne ułatwienie. Nie tylko nie zabiera wiele miejsca w kuchni, a do tego jest praktyczne, bo nawet jeśli woda skapuje z suszarki, to do zlewu, a nie na blat, mogąc doprowadzić do niszczenia go. To także wygodne rozwiązanie, które ułatwia odkładanie naczyń po ręcznym umyciu prosto na suszarkę, bez rozchlapywania wody po całej kuchni.

Ściereczki z mikrofibry i magiczne gąbki — niewielkie, przydatne gadżety!

W każdym domu i mieszkaniu nawet niewielki gadżet może ułatwić codzienne funkcjonowanie. Jednymi z takich gadżetów są ściereczki z mikrofibry, które ułatwiają szybkie osuszanie powierzchni oraz magiczne gąbki, które szybko doczyszczą właściwie każdą powierzchnię. Są bardzo wielofunkcyjne, mimo że nie zajmują wiele miejsca i mogą być wielokrotnie użytkowane w każdym pomieszczeniu.

Pojemniki na leki — sprytny sposób na organizację!

Każdego dopada czasem choroba lub tymczasowe problemy ze zdrowiem. Pojemniki na leki to sposób na łatwą organizację codziennie zażywanych leków, niezależnie od tego, czy jest to przy okazji choroby, czy są to leki przyjmowane doraźnie. Uzupełniony klaster na leki pozwala śledzić regularność przyjmowanych leków, co jest szczególnie pomocne w przypadku choroby i fatalnego samopoczucia.

Dodatkowy koc na kanapę — wielofunkcyjny dodatek

Czasem najprostsze rozwiązanie, może być najlepszym udogodnieniem. Tak bywa w przypadku koca, którym można przykrywać kanapę. To z jednej strony ładny dodatek, który całkowicie odmienia wygląd kanapy oraz całego pomieszczenia, a z drugiej bariera chroniąca mebel przed kurzem, brudem i zużyciem. W ten sposób można przedłużyć jej żywotność i ograniczyć konieczność prania tapicerki.

Małe udogodnienia — wielka różnica

Lubisz wprowadzać udogodnienia w swoim domu bez wielkich rewolucji? To sposób na niewielkie urozmaicenie swojej przestrzeni i dobre zagospodarowanie posiadanego miejsca, niezależnie od metrażu pomieszczeń.

Zobacz także

Popularne

Najnowsze artykuły