BudownictwoCzym charakteryzuje się drewno budowlane?

Czym charakteryzuje się drewno budowlane?

Drewno jest materiałem wyjątkowo wszechstronnym. Od wieków wykorzystuje się go w celach budowlanych, wykończeniowych, do tworzenia mebli czy małej architektury ogrodowej. Aby drewno budowlane pozwoliło na wykonanie solidnej, trwałej i bezpiecznej konstrukcji, powinno pochodzić od sprawdzonych dostawców.

Pomorskie Składy Drewna Sp. z o.o. to firma, która specjalizuje się w obróbce drewna, dostarczając na rynek materiały najwyższej jakości. Jeśli szukasz dobrego, sprawdzonego drewna na budowę, warto udać się właśnie tam.

Cechy dobrego drewna budowlanego

Drewno budowlane ma szereg zalet, jakie wynikają z faktu, że jest materiałem ekologicznym i naturalnym. Jest opłacalne i łatwo dostępne, bez problemu poddaje się obróbce, pozwalając na tworzenie przeróżnych elementów konstrukcyjnych i nie tylko. Drewno ma wysoką odporność na obciążenia, jest bardzo wytrzymałe, a przy tym posiada właściwości izolacyjne. Z drewna budowlanego można budować szkielety różnego rodzaju konstrukcji. Doskonale sprawdza się jako materiał na więźbę dachową, szkielet całego budynku czy mostu. Powszechnie stosuje się je również przy budowle podkładów kolejowych czy słupów użytkowych.

Odporne na temperatury, pochłania dźwięki

Elementy wykonane z drewna są odporne na wysokie temperatury, materiał ten nie rozszerza się bowiem wraz z ich wzrostem. Ma również bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła, dzięki czemu konstrukcje drewniane nie nagrzewają się latem tak mocno, jak budynki wykonane ze stali czy aluminium. Drewno ma również dobre parametry akustyczne, bardzo dobrze pochłania dźwięki. Jest więc często wykorzystywane do budowy obiektów, które wymagają doskonałej akustyki, jak chociażby sale koncertowe. Jak widać, drewno jest materiałem tak pełnym zalet, jak wszechstronnym. Oczywiście, pod warunkiem, że pochodzi od sprawdzonego dostawcy. Drewno budowlane w Koszalinie można znaleźć w renomowanym składzie, oferującym szeroki wybór tego surowca w doskonałej jakości.

Zobacz także

Popularne

Najnowsze artykuły