BudownictwoCzym jest beton architektoniczny i jakie jest jego zastosowanie?

Czym jest beton architektoniczny i jakie jest jego zastosowanie?

W pracach wykończeniowych często używa się różnych odmian betonu. Jedną z nich jest beton architektoniczny, doceniany za swoją wysoką estetykę oraz bardzo dobre parametry użytkowe. Z tego rodzaju betonu korzysta się głównie wtedy, gdy liczy się dobry efekt wizualny przy jednoczesnym zapewnieniu trwałości i jakości.

Beton architektoniczny – co warto o nim wiedzieć?

Wyprodukowanie takiego betonu do konkretnych zastosowań może uwzględniać wykorzystanie szeregu materiałów, takich jak żwir lub tynk. Z powstałej mieszaniny formuje się różnego rodzaju kształty. Często spotykane są np. płyty naścienne. Można obejrzeć ich przykłady u wykonawcy, czyli w firmie Dagmara Bugajska-Zuzia Studio Betonu Architektonicznego

Płyty betonowe z betonu architektonicznego stanowią ciekawą dekorację ścian. Tego typu rozwiązania stosuje się w nowoczesnych wnętrzach mieszkalnych i użytkowych. Beton architektoniczny w formie płyt jest ozdobny, a poza tym bardzo trwały mimo stosunkowo niskiej wagi.

Beton architektoniczny i jego zastosowanie w mieszkaniach

W mieszkaniach stosuje się też panele z betonu, jako alternatywę dla mniejszych płyt. Panele prezentują się elegancko i nowocześnie. W sprzedaży dostępne są w różnych odcieniach szarości. Nowoczesny beton architektoniczny jest eksponowany na płaskich powierzchniach takich jak ściany.

Może charakteryzować się fakturą, która uwypukla końcowy efekt. Kolorystyka to przeważnie paleta szarości, ewentualnie odcienie białego. Beton architektoniczny wysokiej jakości cechuje się jednorodnym kolorem bez przebarwień i plam. Dużo zależy od wykonania, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy.

Do czego będzie potrzebny beton architektoniczny?

Zainteresowanie betonem architektonicznym w mieszkaniach wiąże się z jego właściwościami. Dzięki nim materiał dobrze komponuje się z drewnem, metalem, szkłem i nie tylko. Beton architektoniczny zmienia wygląd wnętrz i wpływa na ich przytulność. Pomieszczenia można w ten sposób zabezpieczyć przed wilgocią i nadmiernym wychłodzeniem.

Podsumowując, wykorzystanie betonu architektonicznego w wykończeniach wnętrz wiąże się w szczególności z użyciem go do pokrycia ścian eleganckimi płytami. Stosuje się też panele w różnych odcieniach szarości. 

Zobacz także

Popularne

Najnowsze artykuły