DomCzym jest pianobeton?

Czym jest pianobeton?

Pianobeton określa się często materiałem o niezwykłych właściwościach. Powstaje z połączenia betonu komórkowego i piany technicznej. Wykorzystuje się go w budownictwie, na przykład do wylewania posadzek lub do izolacji. Cechuje go duża lekkość i trwałość, do tego parametry te można kontrolować przy tworzeniu piany.

Pianobeton i jego zastosowanie

Z uwagi na korzystne właściwości, m.in. trwałość, i dobrą cenę, pianobeton w Rawiczu jest coraz częściej wykorzystywany np. do tworzenia posadzek anhydrytowych. Na uwagę zasługuje łatwiejsza kwestia pozyskiwania materiału – produkcja pianobetonu zachodzi bezpośrednio przed tworzeniem wylewki.

Przeprowadzane prace budowlane w Lubinie często uwzględniają zastosowanie pianobetonu – może zostać wykorzystany np. przed dalszymi pracami w celu wyrównania powierzchni gruntu. Warstwa taka funkcjonuje też jako izolacja. W górnej części układa się np. kostkę czy nawet papę.

Pianobeton a posadzka anhydrytowa

Obecnie w pracach wykończeniowych często stosuje się pianobeton lub posadzki anhydrytowe we Wrocławiu doskonale izolujące od podłoża. Taka warstwa komponuje się z różnymi rodzajami pokryć albo z coraz popularniejszym ogrzewaniem podłogowym.

O pianobetonie warto pamiętać w związku z tworzeniem izolacji nie tylko w warstwach podłogowych. Może posłużyć jako materiał wygłuszający wnętrza użytkowe i przemysłowe lub do uzupełniania ubytków w posadzkach czy elewacji. Lekki i wytrzymały, jest też dobrym spoiwem cięższych elementów, np. cegieł.

Nowoczesny, wydajny pianobeton

Lekkość w połączeniu z trwałością sprawia, że styrobeton we Wrocławiu lub pianobeton są coraz częściej stosowane zamiast tradycyjnego betonu. Wspomniane właściwości izolujące umożliwiają użycie mieszanki podczas prac budowlanych nie tylko przy tworzeniu wylewek. Pianobeton ułatwia transport surowców, bo sporządza się go na placu budowy.

Podsumowując, mieszanka betonu z pianą techniczną to tzw. pianobeton. Staje się obecnie coraz popularniejszy, na przykład jako materiał doskonale izolujący.

Zobacz także

Popularne

Najnowsze artykuły